Stan unieruchomienia

Wydaje się, że na małym ekranie, któremu poświęcamy tak wiele uwagi, powinno wisieć ostrzeżenie: „Uwaga: częsty kontakt może być zagrożeniem dla zdrowia”.

No dobrze, nie będziemy z telewizji robić wroga zdrowia numer jeden. Ale nie można nie zwrócić uwagi na wyniki badań, wskazujące, że spędzanie wielu godzin dziennie przed telewizorem jest szkodliwe dla naszych naczyń wieńcowych i poziomu cholesterolu we krwi.

Nie jest trudno wyjaśnić, dlaczego. Im więcej oglądamy filmów, seriali i wiadomości, tym więcej jemy słodyczy czy chrupek, a nasz cholesterol pnie się w górę.

Poza tym im więcej używamy pilota, tym mniej się ruszamy. Niewiele mamy czasu na spanie, jedzenie czy inne sprawy prywatne. Większość czasu spędzamy w pracy. Jeśli z wolnego czasu wiele godzin spędzamy przed tele­wizorem – to na jakąkolwiek aktywność fizyczną, nie zostaje już nic.

Nikt nie twierdzi, że obejrzenie meczu czy ulubionej opery mydlanej jest grzechem. Ale warto przyjrzeć się swoim zwyczajom i pomyśleć, jaki mogą mieć wpływ na zdrowie, i może rzadziej zasiadać w fotelu przed telewizorem.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.